Багато хто думає, що реставрація кульових, це як - реставрація картин. Підмазав, підфарбував і картина, майже - нова.
Але це зовсім не так.
Кульова, наконечник або рульова тяга, це - механічний вузол. Конструктивно найпростіший, але все ж таки - не картина.
І як у будь-якому механізмі, якщо є знос деталей, "підмазав, підфарбував" це - на продаж.
Будь-який механізм, можна покращити і зробити якіснішим ніж - новий.
А можна лише трішечки продовжити йому життя.
Існує кілька способів реставрації, які розберемо трохи нижче.
Також необхідно враховувати і підхід до роботи, самого майстра.
Наприклад – плиточник.
Плиточник із "золотими руками", навіть найдешевшу плитку покладе - рівно.
Але якщо руки з п'ятої точки, не врятують ні найдорожча плитка ні найдорожчий клей, ні рівні стіни, ні лазерний рівень. Так і з реставрацією.
І так, про види реставрації:
1. Вдарити по кришці молотком - кришка прогнеться всередину і підтисне вкладиш. Якщо куля гладка і є мастило, результат буде задовільний. Якщо куля іржава, вистачить на тиждень. Іржава куля протре вкладку через тиждень. Процедура одноразова.
2. Заливка полімером (без розбирання) - свердлиться отвір у тій же кришці та всередину, під великим тиском, заливається розплавлений полімер. Якщо куля гладка і є мастило, вистачить на рік. Фактично ефект той самий, як і від удару по кришечці, т.я. полімер заповнює простір між кришкою та вкладишем, за рахунок чого і підтискає вкладиш. Але такий спосіб звучить пафосніше і коштує дорожче. Якщо куля іржава, вистачить на тиждень. Перед заливкою необхідно зняти пильовик і подивитися на кулю. Заливка з іржавою кулею – викинуті гроші. Процедура одноразова. Як правило, таку реставрацію вибирають під час підготовки машини до продажу або через нерозуміння фізики процесу.
3. Заливання полімером (з розбиранням) - відразу скажу, майже ніхто НЕ заливає полімером з розбиранням. Т.я. Розбирання має на увазі - розвальцювання та завальцювання. Але розвальцювання та завальцювання означає, що процедура – одноразова, т.я. третій раз (першу завальцювання зробили на заводі) розвальцювати та завальцювати борт, вже – небезпечно! Велика ймовірність, що бортиком піде тріщина. Тому дану реставрацію можна порівняти з покупкою нової деталі.
4. Розвальцювання/завальцювання - шарова розвальцьовується. Виймається заводський вкладиш. Поверх нього, підмотують смужку із пластикової пляшки та повертають назад. Майже ніхто не точить новий вкладиш. Часто виконавці називають таку реставрацію - "з повним розбиранням". Розрахунок на те, що неуважний клієнт, знаючи, що існують кульові розбірні, вважатиме і таку реставрацію, як - розбірною. І мені не раз доводилося спілкуватися з клієнтами, які переконували мене, що знайшли майстра, який робить так само, як ми але – дешевше! А на моє запитання – роблять кульові розбірними? Відповідав - "ТАК! З повним розбиранням роблять!" І переконати, що це не одне й те саме – не реально! Дві переваги такої реставрації: не дорого і якщо не ржавий, а вкладиш без зносу, така реставрація служитиме як - нова! Але зробити повторно таку реставрацію, так само як і в попередньому випадку – небезпечно! Не можна розвальцьовувати та завальцьовувати бортик – нескінченно. І якщо випадково порветься пильовик і помітити це не вчасно (з'явився люфт), кульова на сміття.
5. Переробка кульовий в розбірну - корпус кульової (кермового наконечника або тяги) роблять - розбірним. Різьблення або нарізається в корпусі або приварюється. Залежить від конструкції та можливості застосування того чи іншого способу. Сама по собі розбірна кульова (на різьбленні), дає можливість обслуговування кульової протягом усього життя автомобіля. Це робить саму кульову, фактично – вічною. Тому що без шкоди безпеці, завжди можна замінити і вкладиш і палець. Але і таку роботу можна зробити через заднє місце. Тому, який би метод реставрації ви не обрали, пам'ятаєте наступне.
Що б вам не розповідав майстер, нікому не вірте! Красиво розповідати вміють усі. Просіть зробити фото всього процесу реставрації. Ви маєте право бачити – за що платите гроші! Якщо майстер робить халтуру, він почне шукати причини, чому робити фото – не зручно, немає часу та будь що інше. А ви отримаєте "кота в мішку". А якщо майстер пишається своєю роботою, він з радістю погодиться зробити вам фото! У цьому випадку і ви задоволені і для нього – реклама! Не ведіться на дешеві ціни!
"Розчарування від поганої якості триває набагато довше, ніж радість від низької ціни"